A A A

O Nas

Historia powstania Paintball Cieszyn

Wszystko rozpoczęło się od „okrągłych” urodzin jednego z nas, które odbyły się w Ustroniu zimą przy dużych ilościach śniegu. Był to pierwszy  kontakt z Paintball’em.

Już kilka tygodni później przystąpiliśmy do wspólnych działań z tworzeniem rozrywki,  której w nie było w naszym rodzinnym mieście.

Dodatkowym „kopem”, który przyśpieszył otwarcie „biznesu” było otwarcie w równoczesnym czasie konkurencji około 1000metrów od naszego pola. Tutaj należy nadmienić, iż mieliśmy jeszcze niezwykle „miły” kontakt z naszą konkurencją z miasta ościennego, z której wynikło, iż zaproponowano nam odkupienie naszego sprzętu po rezygnacji z naszej  prognozowanej krótkiej działalności. Ten niezwykle „miły” człowiek i ten niezwykle „miły” gest, który jeszcze bardziej nas napędził.

Rozpoczęliśmy tak jak prawie każdy, czyli od kompletnego „0” = od przygotowania pola; karczowanie jeżyn, chaszczy niepotrzebnych krzaków, itp. Ciągle padały inne pomysły.

Na wiosnę powstało kilka przeszkód i droga dojazdowa.

Pierwsze gry rozpoczęły się nieśmiało z dziesięcioma kompletami sprzętu. Pozostało jeszcze przygotować reklamę stronę internetową  i ulotki. Pierwszy rok działań bardzo pracowity i zakończony oczywiście „pod kreską”.

W kolejnym roku zadziałała poczta pantoflowa. W międzyczasie kolejne nowe przeszkody i coraz więcej beczek, które okazały się ciekawa przeszkodą ze względu na efekty dźwiękowe uderzających kul.  Wykonaliśmy własnoręcznie wiatę, pod którą mieści się około 30 osób.  I odtąd powstawały jeszcze takie dodatki jak palenisko, huśtawka, prąd, lodówka [niezwykle przydatna w sezonie letnim] [tu jakieś foto]

Miedzy terenem do odpoczynku a terenem do gry powstał też punkt reorganizacji i serwisu, która to część jest oddzielona siatką zabezpieczającą teren gry.

Ten rok zaowocował dużą ilością pracy własnej a także corocznym zwiększeniem zainteresowania oraz graczy. Niezwykle dla nas cennymi informacjami są uwagi graczy zarówno pozytywne i negatywne. Poznając negatywne informacje staramy się je zmieniać  i zadowalać coraz więcej osób.

Kolejny rok to powiększenie ilości  sprzętu ze względu na coraz liczniejsze grupy. Na dziś dzień mamy 40 kompletów oraz możliwości na prowadzenie gdy w dowolnym bezpiecznym miejscu naszym lub dogodnym dla klienta. W tym roku niezwykle przyjemnie wspominamy  śmieszną przygodę z Chwytak [link].

Równolegle staraliśmy się brać udział w piknikach militarnych, imprezach charytatywnych, na festynach, miejskim campingu, by dotrzeć do jak największej grupy ludzi, a jednocześnie nie tracąc  fortuny na reklamę. Nie wyciągaliśmy rąk do sponsorów, lecz sami nimi byliśmy J. Wspieraliśmy finansowo własną drużynę halowej piłki nożnej PAINTBALL CIESZYN (zdjęcie), w której to jako beniaminek ulegliśmy tylko 5-krotnym mistrzom tejże ligi, oraz Lokalną załogę KJS – Konkurs Jazdy Samochodem (zdjęcie).

Naszą największą reklamą jest zadowolony klient, który powraca.

Można też tutaj wspomnieć, iż niektórzy gracze przy pierwszym kontakcie tak pozytywnie zareagowali, iż stworzyły się grupy które kupiły swój sprzęt i grały w turniejach.

Staramy się wyjść naprzeciw graczom którzy mają swój sprzęt i współpracują z nami – grają niemal „za darmo”.

Aktualnie możemy prowadzić trzy imprezy jednocześnie [Cieszyn, Wisła, Kaczyce] (Zdjęcia)

Jako jedno z nielicznych działalności prowadzimy tak gry by każda grupa mogła grać tylko i wyłącznie własnym gronie znajomych. Oczywiście jeżeli gracze wyrażają chęć łączymy kilka grup jednocześnie lub ogłaszamy tzw. dni otwarte dla wszystkich chętnych

Paintball to jedna z droższych rozrywek lecz biorąc pod uwagę bardzo dużą ilość adrenaliny i ciekawej przygody stanowi rozsądną rozrywkę za rozsądne pieniądze.

Rok 2016/2017 to kolejne zwiększenie dawki adrenaliny oraz możliwości  gier taktycznych.

Więcej szczegółowych informacji  www.grytaktyczne.pl  Krótko opisując włączając budynek do gier w paintball i ASG stwarzamy niezwykle realne warunki  „walk” taktycznych. Tutaj mogą grać gracze którzy mają styczność pierwszy raz tego typu zabawą oraz gracze którzy na co dzień interesują się militariami itp. Nikt tutaj się nie zawiedzie. To właśnie tutaj najbardziej widoczna jest taktyka, często przewaga znajomości budynku i poruszania się pozwala uzyskać przewagę 10:1 i większą.

Budynek daje wiele możliwości ciekawych scenariuszy i nie ogranicza nas ani czasowo oraz warunki atmosferyczne nie są dla nas już problemem.

Budynek dodatkowo możemy profesjonalnie zadymić dodać efekty dźwiękowe oraz świetlne.

Obszar do gry stwarza niesamowite wrażenie.  Nie przechwalając się spokojnie mogę dodać, iż w budynku mogą trenować służby specjalne, wojsko, policja oraz inne grupy wymagające.

To  w skrócie na tyle by nie przynudzać i nie pisać książki